Sterowanie ogrzewaniem elektrycznym

|

Sterowanie ogrzewaniem elektrycznym- niezawodność i precyzja!

devireg_touch_sterowanie_ogrzewaniemSterowanie ogrzewaniem elektrycznym powinno być proste w obsłudze, intuicyjne
w programowaniu oraz dające wymierne korzyści użytkownikowi. Sam system grzewczy to dopiero połowa sukcesu.
Niezawodność działania , precyzja regulacji temperatury nastawionej we właściwie dobranych cyklach pracy ogrzewania w dużym stopniu decydują o zużyciu energii, którą należy szanować. Dzisiejsze budownictwo nisko-energetyczne sprzyja prostym i efektywnym systemom ogrzewania. Nie ma już konieczności budowania wielkich kotłowni, z mnóstwem skomplikowanym urządzeniami. Dziś można wybrać bezpieczeństwo i prostotę działania, niezawodność, precyzję regulacji wszystkich pomieszczeń oraz najwyższy komfort użytkowy, które zapewnia elektryczne ogrzewanie podłogowe.

Wybór odpowiedniego termostatu

Sterowanie instalacjami ogrzewania elektrycznego - termostaty
Sterowanie instalacjami ogrzewania sprowadza się do wyboru odpowiednich termostatów lub całego sytemu zarządzającego. Do wyboru mamy szeroki asortyment termoregulatorów przeznaczonych do sterowania ogrzewaniem. Są to jednostki proste lub programowalne, w wersji z czujnikiem podłogowym lub w połączeniu z wbudowanym czujnikiem powietrznym. Często posiadając również tzw. limiter maksymalnej i minimalnej temperatury podłogi.
Programowalne termoregulatory dają użytkownikowi możliwość regulacji – Ustawienia ogrzewania w każdym dniu tygodnia, przy określeniu godzin stref komfortu w danym pomieszczeniu. Nowoczesne jednostki sterujące, uczą się charakterystyki ogrzewanego pomieszczenia i wiedzą ile wcześniej włączyć ogrzewanie, aby przygotować komfortową temperaturę na czas oraz ile wcześniej wyłączyć, aby komfort zachować do danej godziny. Wszystko to przekłada się na wygodę użytkownika i niskie koszty eksploatacji.

Wygodny sposób zarządzania ogrzewaniem

Sterowanie ogrzewaniem elektrycznym w wygodny sposóbJeżeli dodamy do tego, że termoregulatory mają ekran dotykowy, proste i intuicyjne menu, można nimi sterować z telefonu poprzez Wi-Fi, to każdy z użytkowników może dziś bez problemów zarządzać ogrzewaniem w wygodny i bezpieczny sposób.

 

Sterowanie ogrzewaniem elektrycznym w systemie centralnym

Sterowanie ogrzewaniem elektrycznym - WygodaW systemach centralnego sterowania ogrzewaniem wyróżniamy centralę zarządzającą, regulatory temperatury oraz opcjonalne regulatory i elementy wykonawcze.
Centralny panel sterujący umożliwia bezprzewodowe zarządzanie wszystkimi urządzeniami wykonawczymi jak regulatory temperatury, głowice termostatyczne, centrale wentylacyjne oraz przekaźniki wykonawcze.
Centralą zarządzającą można sterować w prosty sposób z dowolnego miejsca poprzez telefon lub tablet, co zwiększa w znaczny sposób możliwości sterowania ogrzewaniem.
Czytelny ekran panelu sterującego, intuicyjne menu w języku polskim oraz wiele funkcji praktycznych daje najwyższy komfort obsługi dla użytkownika i znaczne ograniczenie kosztów energii. Aktualizacja oprogramowania sterownika odbywa się automatycznie poprzez dostęp do internetu poprzez Wi-Fi, co pozwala użytkownikowi być na bieżąco z nowymi możliwościami urządzenia.