DEVIfoil

Informacje ogólne DEVIfoil 

Dziś w nowoczesnej łazience oprócz wygodnej wanny, funkcjonalnego natrysku, ciepłej podłogi standardem staje się ogrzewane lustro. Dzięki temu unikniemy kłopotliwego zaparowania lustra po kąpieli lub korzystaniu z natrysku.
Do ogrzania niewielkiego lustra, wklejanego we wnękę pomiędzy płytkami stosujemy typowe maty grzewcze do ogrzewania luster DEVIheat DSVF-150. Do większych luster stosujemy maty grzejne DEVIheat DSVF-150.
Natomiast do ogrzewania lustra wiszącego, oprawionego w ramę wykorzystujemy specjalne folie grzewcze DEVIfoil. To specjalny wyrób o grubości 1mm do przyklejenia z tyłu lustra.

Sterowanie ogrzewaniem maty, jak i folii grzewczej odbywa się równocześnie z załączaniem oświetlenia głównego lub oświetlenia samego lustra.

Folia grzejna DEVIfoil przylega bezpośrednio do tafli lustra, a mata grzewcza DEVIheat DSVF-150 zatopiona jest w warstwie kleju i ogrzewa pustkę powietrzną za lustrem, które wklejamy na placki silikonowe.
Ogrzewanie lustra z zastosowaniem samoprzylepnej folii grzejnej DEVIfoil ułatwia znacząco montaż instalatorowi. Wystarczy tylko usunąć folię ochronną i przykleić od tyłu do czystego i odtłuszczonego lustra. Czynność tą można wykonać we własnym zakresie, powierzając jedynie podłączenie do instalacji oświetleniowej elektrykowi.
Folie grzejne posiadają niewielki pobór energii elektrycznej dzięki załączaniu wyłącznikiem oświetlenia tylko w okresach korzystania z łazienki (pomieszczenia). Można zastosować wyłącznik dwu klawiszowy, gdzie jeden z klawiszy załączy oświetlenie, a drugi ogrzewanie lustra. Unikniemy dzięki temu ogrzewania lustra latem, kiedy to skraplanie się pary wodnej jest znikome.

Występują w trzech typoszeregach mocy o wymiarach:

  • 17,5W /230V (274mm x 358mm)
  • 40W /230V (410mm x 524mm)
  • 70W /230V (708mm x 524mm)

Niewielka ilość ciepła wydzielana przez folię grzewczą uniemożliwia skraplanie się pary wodnej na powierzchni lustra. Minimalna moc wymagana do ogrzewania lustra wykorzystywana jest tylko podczas pobytu w łazience, co daje niewielkie koszty eksploatacji.

Folia grzejna DEVIfoil to:

  • całkowicie usunięcie problemu skraplania się pary wodnej
  • komfort, estetyka i wygoda użytkowania
  • oszczędność czasu
  • bardzo niskie zużycie energii
  • szybki i łatwy montaż

Montaż folii grzejnej DEVIfoil