Elektryczne ogrzewanie podłogowe – zalety

|

Elektryczne ogrzewanie podłogowe czy wodne?

Dlaczego akurat elektryczne ogrzewanie podłogowe? W obecnych czasach nowo budowane domy posiadają wysokiej klasy termoizolację
i bardzo niewielkie straty ciepła. Nie trzeba dziś budować kosmicznych kotłowni, aby pokryć tak niewielkie zapotrzebowanie na ogrzewanie. Z oszczędności lepiej zakupić klimatyzator na coraz cieplejsze lata.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe - zaletyElektryczne ogrzewanie podłogowe w domu jest idealnym rozwiązaniem pod względem swobody aranżacji wnętrz, a efekt ciepłej podłogi doceniają wszyscy.
Wiele zalet przemawia na korzyść elektrycznego ogrzewania podłogowego, bardziej równomiernego i zdecydowanie tańszego w zakupie. 100% energii elektrycznej przetwarzane jest na energię cieplną w ogrzewanym pomieszczeniu, bez żadnych strat, które występują na przesyle w ogrzewaniu wodnym. Równomierność jaką uzyskujemy stosując elektryczne ogrzewanie podłogowe daje nam możliwość zastosowania każdego rodzaju wykończenia podłogi. Wykorzystując programowalne termoregulatory z czujnikiem umieszczonym w podłodze dodatkowo zapewniamy precyzyjną regulację ogrzewania w wybranych godzinach danego dnia według potrzeb. Jeden dostawca energii, to jedna faktura i koszty stałe przyłączenia do sieci. Brak kotłowni, komina, pieca, przyłącza gazowego i innych kosztownych instalacji wodnych daje nam niskie koszty inwestycyjne. Cicha eksploatacja, bez kurzu, wycieków czy wybuchów instalacji gazowych to bezpieczeństwo dla użytkowników.

Prostota systemu oraz 20 letnia gwarancja DEVI

20 letnia gwarancja firmy DEVIProstota systemu elektrycznego ogrzewania podłogowego, jak i 20 letnia gwarancja niewątpliwie przemawiają na korzyść. W prosty, tani i szybki sposób można wykonać, często we własnym zakresie ogrzewanie podłogowe wykorzystując maty grzewcze lub kable grzewcze. Energooszczędny grzejnik powierzchniowy jaki powstanie ma równomierną temperaturę na całej swej powierzchni.


Elektryczne ogrzewanie podłogowe z zastosowaniem mat grzewczych czyni je odpowiednim dla potrzeb renowacji i remontów dzięki niewielkiej grubości.
Wystarczy przykleić samoprzylepną matę grzewczą DEVImat na podłogę, rozprowadzić na niej elastyczny klej i ułożyć nowe płytki podłogowe.
Krótki czas reakcji ogrzewania elektrycznego to oszczędność i komfort użytkowy.
Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest idealne do stosowania zaawansowanych systemów sterowania czasowego, więc można ogrzewać pomieszczenia tylko wtedy, gdy jesteśmy w domu, co jest wielce oszczędne. Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest znacznie mniej skomplikowane, łatwiejsze do zaprojektowania, tańsze w instalacji i tańsze w zakupie.
Dzisiejsze energooszczędne budownictwo, dzięki bardzo niskiemu zapotrzebowaniu na energię cieplną sprzyja wykorzystaniu energii elektrycznej jako jedyne źródło ciepła, bez konieczności budowania kosztownych kotłowni.
Kable grzewcze umieszczone w posadzce betonowej, którą wykonujemy mimo wszystko to proste i sprawdzone rozwiązanie, aby w nowo budowanym domu, mieszkaniu czy biurze, wykonać elektryczne ogrzewanie podłogowe. Niewątpliwym atutem przemawiającym za ogrzewaniem elektrycznym jest prostota instalacji, którą można wykonać samodzielnie, zostając rodzinnym bohaterem 🙂