Montaż maty grzewczej DEVIheat DSVF 150S – Lustra

|

Montaż maty grzewczej DEVIheat DSVF 150S do luster wklejanych pomiędzy płytki ścienne.

Montaż maty grzewczej DEVIheat DSVF 150S jest prostym sposobem na ogrzanie lustra, dzięki czemu pozbędziemy się uciążliwego zaparowania. Mata DEVIheat DSVF daje nam możliwość ogrzania lustra bez ingerencji w jego konstrukcję. Ogrzewamy pustkę powietrzną pomiędzy taflą lustra a matą zatopioną w masie klejowej.  Niewielki pobór energii elektrycznej dzięki załączaniu wyłącznikiem oświetlenia tylko w okresach korzystania z łazienki (pomieszczenia).

(Przejdź do poradnika, klikając w link)

LINKMontaż DEVIfoil

Krok po kroku – Montaż maty grzewczej DEVIheat DSVF

 1. Zmierz wnękę pod lustro i dobierz matę grzewczą DEVIheat DSVF z dostępnych typoszeregów. (Przejdź do sklepu internetowego ELTOM)krok_pierwszy_montaz_deviheat_lustra
 2. Zainstaluj elastyczną rurkę plastikową prowadzącą od lustra do najbliższej puszki przyłączeniowej lub puszki włącznika oświetlenia, w której jest zasilanie 230V.
  krok_drugi_montaz_deviheat_lustra
 3. Wprowadź w rurkę przewody zasilające matę grzewczą i rozprowadź wstępną masę klejową pod matę.
  krok_trzeci_montaz_deviheat_lustra
 4. Matę grzewczą wciśnij w masę klejową i rozprowadź elastyczny klej do glazury zatapiając w nim całkowicie matę.
  krok_czwarty_montaz_deviheat_lustra
 5. Po wyschnięciu kleju lustro montujemy na plackach lub paskach silikonu bez kwasowego.
  krok_szosty_montaz_deviheat_lustra
 6. Ze względu bezpieczeństwa mata grzewcza DEVIheat DSVF 150S do lustra powinna być podłączona do instalacji elektrycznej przez elektryka z uprawnieniami.
  Dwa przewody zasilające skracamy wg potrzeb i odizolowujemy. Ekrany obu łączymy-splatamy ze sobą, izolujemy (rurką termokurczliwą lub taśmą izolacyjną) oraz podłączamy do przewodu PE zasilania (żółto-zielonego). Jedną z żył roboczych zasilania maty podłączamy do przewodu neutralnego N (niebieskiego), a drugi poprzez włącznik oświetlenia do przewodu fazowego L.krok_szosty_montaz_deviheat_lustra

1 komentarz do “Montaż maty grzewczej DEVIheat DSVF 150S – Lustra”

Możliwość komentowania została wyłączona.